Nordic walking – podstawy dla dzieci

Nordic walking – podstawy dla dzieci

Nordic walking to obecnie jeden z wiodących trendów w aktywności fizycznej. Jest to bowiem świetnym sposób na to, by można było zażyć ruchu dosłownie w towarzystwie całej rodziny. Maszerowaniem z kijkami, warto zainteresować również najmłodszych. Jakie są więc podstawy nordic walking dla dzieci?

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z sports4fun.pl

Nordic walking- czy jest dla dzieci?

Nie da się ukryć, że nordic walking staje się coraz bardziej popularną formą aktywności fizycznej. Bez wątpienia wpływ na to ma chociażby to, ile zalet i korzyści zdrowotnych ma ona dla naszego organizmu. Zwykle jednak mówi się o organizmach osób dorosłych, którym zależy przede wszystkim na walce z nadprogramowymi kilogramami, a także sposób na zaktywizowanie wszystkich partii mięśniowych. Niemniej jednak z pewnością warto zaoferować ten sport również ludziom młodym, a nawet i dzieciom. Niemniej jednak wiele osób zastanawia się, czy nordic walking tak naprawdę jest forma aktywności fizycznej, z której mogą korzystać dzieci? Otóż młodzi sportowcy maszerujący z kijkami z pewnością wciąż mogą wywołać duże zaskoczenie, jednak warto wziąć pod uwagę to, że nordic walking dedykowany jest absolutnie wszystkim bez względu na wiek. Jest on również dobrą forma aktywności i spędzenia wolnego czasu dla dzieci gdyż:

  • odpowiednia technika wykorzystywana podczas nordic walking może zaktywizować ponad 90% mięśni ciała, a to oznacza, że nordic walking będzie efektywnie wpierał rozwój układu mięśniowego każdego, młodego organizmu.
  • dynamiczny marsz z kijkami zapobiegnie problemom ze skrzywieniami kręgosłupa.
  • nordic walking może być formą zajęć korekcyjnych.
  • nordic walking w przypadku dzieci zapobiegnie otyłości, a także pomoże zredukować nadprogramową tkankę tłuszczową
  • kijki w nordic walking odciążają kręgosłup aż o około 5 kilogramów, dzięki czemu dzieci podczas marszu nie będą czuły się tak zmęczone, a także będą one zdolne do pokonywania znacznie dłuższych tras, przy zachowaniu dobrego nastroju.
  • marsz z kijkami będzie dla młodych osób świetnym treningiem poprawiającym wytrzymałość oraz koordynację ruchową.
  • regularna aktywność fizyczna w formie nordic walking znacznie zwiększy również odporność dziecka na choroby i infekcje
  • nordic walking nie jest ograniczony specyficznym miejscem więc najmłodsi mogą go uprawiać dokładnie tam gdzie chcą, bez względu na miejsce zamieszkania
  • podstawy nordic walking oraz technika jest niezwykle łatwa do opanowania, więc dzieci nie powinny mieć z tym najmniejszego problemu, biorąc pod uwagę, że chętnie uczą się nowych rzeczy
Przeczytaj również:  Nordic walking - podstawy dla seniorów

Podsumowując, śmiało można powiedzieć, że nordic walking absolutnie jest tym rodzajem aktywności fizycznej, którą można wykonywać razem, ze swoimi pociechami. Co więcej, z pewnością wspólne maszerowanie z kijkami nie tylko pomoże odkrywać nowe i piękne tereny, ale co najważniejsze wzmocni organizmy oraz więź rodziców z dzieckiem.

Nordic walking i podstawowe techniki do opanowania dla dzieci

Nordic walking, co zostało już wspomniane z pewnością nie należy do najtrudniejszych i najbardziej wymagających sportów do opanowania. Dzieci muszą przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiednie skoordynowanie ruchu rąk i ramion oraz swoich kroków. Warto przećwiczyć i wypracować odpowiednie ruchy jeszcze przed wyjściem w teren. Dziecko musi bowiem posiąść umiejętność nadania swojemu marszowi własnego rytmu, a także utrzymania dynamicznego tempa marszu. Niemniej jednak z pewnością najtrudniejsze będzie wypracowanie odpowiedniego ruchu ręki. Musi być on dość zamaszysty, a także odbywać się równo z każdym krokiem. Takie podstawy do opanowania nie są zbyt skomplikowane, jednak mogą wymagać czasu, by zostały one opanowane do perfekcji. Nie ma się jednak co zniechęcać, gdyż praktyka czyni mistrza, a nordic walking ma niezaprzeczalne korzyści dla każdego z młodych sportowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *