Nordic Walking Podkarpacie

Nordic walking – podstawy dla dzieci

Nordic walking - podstawy dla dzieci

Nordic walking to obecnie jeden z wiodących trendów w aktywności fizycznej. Jest to bowiem świetnym sposób na to, by można było zażyć ruchu dosłownie w towarzystwie całej rodziny. Maszerowaniem z kijkami, warto zainteresować również najmłodszych. Jakie są więc podstawy nordic walking dla dzieci?

Nordic walking- czy jest dla dzieci?

Nie da się ukryć, że nordic walking staje się coraz bardziej popularną formą aktywności fizycznej. Bez wątpienia wpływ na to ma chociażby to, ile zalet i korzyści zdrowotnych ma ona dla naszego organizmu. Zwykle jednak mówi się o organizmach osób dorosłych, którym zależy przede wszystkim na walce z nadprogramowymi kilogramami, a także sposób na zaktywizowanie wszystkich partii mięśniowych. Niemniej jednak z pewnością warto zaoferować ten sport również ludziom młodym, a nawet i dzieciom. Niemniej jednak wiele osób zastanawia się, czy nordic walking tak naprawdę jest forma aktywności fizycznej, z której mogą korzystać dzieci? Otóż młodzi sportowcy maszerujący z kijkami z pewnością wciąż mogą wywołać duże zaskoczenie, jednak warto wziąć pod uwagę to, że nordic walking dedykowany jest absolutnie wszystkim bez względu na wiek. Jest on również dobrą forma aktywności i spędzenia wolnego czasu dla dzieci gdyż:

Podsumowując, śmiało można powiedzieć, że nordic walking absolutnie jest tym rodzajem aktywności fizycznej, którą można wykonywać razem, ze swoimi pociechami. Co więcej, z pewnością wspólne maszerowanie z kijkami nie tylko pomoże odkrywać nowe i piękne tereny, ale co najważniejsze wzmocni organizmy oraz więź rodziców z dzieckiem.

Nordic walking i podstawowe techniki do opanowania dla dzieci

Nordic walking, co zostało już wspomniane z pewnością nie należy do najtrudniejszych i najbardziej wymagających sportów do opanowania. Dzieci muszą przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiednie skoordynowanie ruchu rąk i ramion oraz swoich kroków. Warto przećwiczyć i wypracować odpowiednie ruchy jeszcze przed wyjściem w teren. Dziecko musi bowiem posiąść umiejętność nadania swojemu marszowi własnego rytmu, a także utrzymania dynamicznego tempa marszu. Niemniej jednak z pewnością najtrudniejsze będzie wypracowanie odpowiedniego ruchu ręki. Musi być on dość zamaszysty, a także odbywać się równo z każdym krokiem. Takie podstawy do opanowania nie są zbyt skomplikowane, jednak mogą wymagać czasu, by zostały one opanowane do perfekcji. Nie ma się jednak co zniechęcać, gdyż praktyka czyni mistrza, a nordic walking ma niezaprzeczalne korzyści dla każdego z młodych sportowców.

Exit mobile version