Kijki nordic walking – jakie dobre dla dzieci

Kijki nordic walking – jakie dobre dla dzieci

Nordic walking to obecnie jedna z popularnych form aktywności fizycznej, która z powodzeniem może zastępować siłownię. Coraz chętniej rodzice angażują w ten trening nawet swoje pociechy. Jednak nie można zapomnieć o dobraniu odpowiednich kijków. Tak więc jakie kijki do nordic walking będą dobre dla dzieci?

Kijki do nordic walking- podstawa efektywnego treningu

Nie da się ukryć, że nikogo nie dziwi już widok osób po 35 roku życia, a także i o wiele starszych, którzy dumnie i w niezwykle dynamicznym tempie maszerują z kijkami. Niemniej jednak widok dzieci, to wciąż powód do nie mały powód do zaskoczenia. Okazuje się, że najważniejsze jest dobranie odpowiednich akcesoriów, dzięki którym trening ten dla najmłodszych będzie przyjemnością. Dlaczego to właśnie kijki uważane są za podstawę efektywnego treningu? Otóż to właśnie one odgrywają niebanalną role podczas wykonywania ćwiczenia wytrzymałościowego, które trwa przez dłuższy czas. Warto dodać, że kijki do nordic walking zarówno te, które przeznaczone są dla dzieci, a także i dla dorosłych potrafią odciążyć kręgosłup i stawy kolanowe aż o 5 kilogramów. Analogicznie więc dzięki kijkom do nordic walking można maszerować znacznie dłużej i znacznie efektywniej. Wybierając więc kijki nordic walking dla dzieci, nie można postawić na pierwsze lepsze, z podrzędnego sklepu, gdyż nie tylko nie będą one charakteryzować się zbyt solidną konstrukcja, ale co więcej znacznie obniżą one maluchom komfort treningu. Jak łatwo można się domyślić, będzie to również skutkowało znacznym obniżeniem motywacji, aż w końcu pociechy zupełnie zniechęcą się do tego typu aktywności fizycznej. Rodzicie, który tak dokładnie poszukują kijków do nordic walking dla dzieci, powinni pamiętać, by nie pomylić modeli i nie zaopatrzyć dzieci w zwykłe kijki trekkingowe. Budowa kijków trekkingowych znacznie różni się od tych, które są przeznaczone do nordic walking i z pewnością nie będzie odpowiednia do marszu po płaskiej i równej powierzchni.

Przeczytaj również:  Kijki nordic walking - jakie są ich rodzaje i zastrosowanie

Kijki do nordic walking- jakie będą odpowiednie dla dzieci?

Zanim przejdziemy do krótkiego poradnika, odnośnie tego na co zwrócić uwagę przy wyborze kijków do nordic walking dla dzieci, koniecznie trzeba szczególną uwagę poświęcić rozmiarowi kijków. Otóż rodzice w pierwszej kolejności powinni ten parametr idealnie dopasować do wzrostu dziecka. Na rynku obecnie można znaleźć kijki przeznaczone wyłącznie dla małych użytkowników, które posiadają dodatkową regulację. Dzięki temu będzie można dopasować je idealnie do wzrostu, a także od potrzeb dziecka. Niemniej jednak na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając kijki do nordic walking dla najmłodszych? Otóż:

  • grot- grot kijka jest jedną z jego najważniejszych części, powinien on być idealnie wygięty pod prawidłowym kątem, tylko i wyłącznie wtedy, kijek będzie mógł swobodnie odbijać się od podłoża i pomoże najmłodszym w szybkim opanowaniu podstawowych technik tego sportu i odpowiednim skoordynowaniu swoich ruchów
  • anatomiczny kształt rękojeści- chyba każdy z rodziców, chce zapewnić swojemu dziecku maksymalną wygodę podczas treningu jakim jest nordic walking. Warto więc wybierać te modele, które mają anatomiczny kształt rękojeści, która dopasuje się do dłoni dziecka. Co więcej rękojeść powinna być jak najbardziej ergonomiczna, co zapobiegnie dodatkowemu męczeniu się nadgarstka.
  • system pasków- najlepsze kijki do nordic walking dla dzieci, powinny posiadać również system pasków, które powinny dawać wsparcie rękom, a co najważniejsze, przyczynią się one do efektywnego przeniesienia mocy.
  • asfaltowe nakładki- zakończenia kijów do nordic walking są niezwykle istotne. Modele dla dzieci powinny posiadać zakończenia w formie asfaltowych nakładek. Są to tak zwane buciki na kijki, a modele asfaltowe sprawdzają się praktycznie przy wykorzystywaniu ich na każdym podłożu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *