Nordic walking – jego rola w odchudzaniu

Nordic walking – jego rola w odchudzaniu

Nordic walking to obecnie jedna z form treningu, która powszechnie nazywana jest maszerowaniem z kijkami. Określenie wzięło się przede wszystkim od sposobu w jaki trening ten można wykonać. Otóż nieodłącznie towarzyszą mu dwa kijki, które pomagają w aktywizacji mięśni. Niemniej jednak nordic walking- jaka jest jego rola w odchudzaniu?

Sprawdź: https://kawaczyherbata.pl/herbata-na-odchudzanie

Nordic walking- jego rola w odchudzaniu

Maszerowanie z kijkami obecnie bije prawdziwe rekordy popularności. Coraz więcej osób zaopatruje się w specjalne kijki do nordic walkingu i rozpoczyna swoją przygodę właśnie z tą odmianą treningu. Okazuje się, że nordic walking jest jedną z najefektywniejszych form angażowania i zmuszania do wysiłku wszystkich partii mięśniowych począwszy od mięśni nóg, poprzez mięsnie brzucha i kręgosłupa, na mięśniach ramion i rąk kończąc. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że trening nordic walking polega na rytmicznym i dynamicznym maszerowaniu z kijkami, którymi również należy poruszać w sposób rytmiczny, tak by dopasowały się one do naszych kroków. Trening ten z pewnością przeznaczony jest dla każdego, bez względu na wiek, a także dotychczasowy poziom aktywności fizycznej w życiu. Warto zaznaczyć, że coraz częściej do nordic walkingu zachęcane są również dzieci, a w sklepach sportowych można znaleźć specjalne kijki dopasowane do ich wzrostu. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie jakie efekty daje nordic walking, a także dlaczego jest on tak istotny w procesie odchudzania.

Nordic walking- jego rola w odchudzaniu i procesie spalania tkanki tłuszczowej

Rola nordic walking w odchudzaniu jest ogromną. Warto zacząć od tego, że jest to delikatne wprowadzenie podstawowej aktywności fizycznej do naszego życia. Trening ten jest polecany osobom, które do tej pory większość czasu spędzały na kanapie prze telewizorem, z racji tego, że nie jest on zbyt wymagający i męczący. Już samo wprowadzenie tego rodzaju ruchu przyczyni się do pobudzenia organizmu, a co za tym idzie do uruchomienia procesów spalania nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Co więcej, wspomniane już zostało, że nordic walking aktywizuje wszystkie partie mięśniowe, co również przyczynia się do wzmocnienia poszczególnych grup mięśniowych oraz wyrzeźbienia sylwetki. Dynamiczne maszerowanie z kijkami ma również ogromny wpływ na procesy zachodzące wewnątrz naszego organizmu. Znacznie pobudza on procesy trawienne, a to z kolei przyczynia się do przyspieszenia procesów metabolicznych i szybszej przemiany materii. Warto wskazać również na fakt, że nordic walking skutecznie dotlenia organizm, a także poprawia jego wytrzymałość oraz kondycję. Podczas żywego i energicznego marszu z kijkami tętno znacznie wzrasta, a to oznacza, że organizm jest w fazie zwiększonego poboru energetycznego. W praktyce, można powiedzieć, że organizm i mięsnie potrzebują znacznie więcej energii niż ma to miejsce w stanie spoczynku. Wobec tego energia ta pobierana jest właśnie z nagromadzonej tkanki tłuszczowej, co znacznie przyspiesz proces jej spalania. Kolejno warto wskazać na to, że aktywizacja mięśni oraz proces ich rzeźbienia się i kształtowania, ma również ogromny wpływ na utratę centymetrów w niezwykle problematycznych partiach ciała jak np. uda, biodra czy pośladki. Maszerowanie z kijkami jest wiec sportem niezwykle wszechstronnym i bez wątpienia mającym dobroczynny wpływ na nasz organizm. Co więcej, oprócz kijków nie potrzebuje on niczego więcej, więc jest to również jeden z tańszych i bardziej ogólnodostępnych treningów w jaki możemy się zaangażować. Osoby, które rozpoczną swoja przygodę z nordic walking na pierwsze pozytywne efekty będą musiały nieco poczekać, jednak przy regularnym uprawianiu dynamicznych spacerów, już po miesiącu będzie można zauważyć spora utratę wagi, a także zbędnych centymetrów w obwodzie.

Przeczytaj również:  Nordic walking - jako rechabilitacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *