Zabierz kijki na wakacje- gdzie na Nordic Walking w Europie?

Zabierz kijki na wakacje- gdzie na Nordic Walking w Europie?

Jadąc na wakacje nie trzeba koniecznie przerywać uprawiania swojego ulubionego sportu. Szczególnie jeśli dyscypliną naszego dnia codziennego jest typowo sport na świeżym powietrzu, jak właśnie Nordic Walking, możemy zwiedzać okolicę i podziwiać krajobrazy miejsca, do którego się udajemy i przy tym pozostać w dobrej formie. Jednym z idealnie nadających się do tego miejsc jest miejscowość Masca, znajdująca się na Teneryfie. 

Teneryfa — miejsce bogate w piękne krajobrazy

Wyspa Teneryfa zachwyca o każdej porze roku niesamowitymi widokami. Jest to bardzo często wybrane miejsce na wypoczynek. Z reguły preferowanymi aktywnościami w trakcie urlopu są odpoczywanie na leżaku nad basenem z książką, spacery brzegiem morza lub odpoczynek na plaży w towarzystwie znajomych czy rodziny. Jednak czas na urlopie można również wykorzystać w inny produktywny sposób, dokładając ulubioną dyscyplinę sportową. Dzięki spacerom można znacznie lepiej poznać miejsce pobytu i czerpać jak najwięcej z pięknych krajobrazów dookoła. Nordic Walking może być też idealnym pretekstem i sposobem zmobilizowania się do wyjścia w celu poznawania okolicy. Będąc na urlopie i korzystając jedynie z atrakcji hotelowych lub ograniczać się do przebywania wyłącznie na plaży można stracić możliwość podziwiania widoków, z którymi na co dzień nie mamy styczności, są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. 

Masca — niewielka wieś wprawiająca w zachwyt

Szukając miejsca do aktywnego odpoczynku i planując dodatkowo aktywności sportowe, warto skierować swój wzrok na mniejsze miejscowości, które przyciągają uwagę nie przez mnogość ofert hoteli o najwyższym standardzie, ale właśnie przez niesamowitą okolicę i widoki, które zachęcają jeszcze bardziej do uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej na świeżym. Wieś Masca położona jest w masywie górskim Teno a przez znajdujący się w pobliżu wąwóz można dostać się do plaży, położonej między klifami. Ponieważ do wioski prowadzi górska droga, sam dojazd na miejsce docelowe będzie atrakcją nie tylko dla osób, które lubią górskie krajobrazy. 

Przeczytaj również:  Damskie buty sportowe - sportowa kobiecość

Atrakcje turystyczne dla aktywnych — co można zwiedzić w miejscowości Masca? 

Poza wyżej wspomnianą drogą górską, Masca oferuje wiele innych atrakcji dla odwiedzających. Fani Nordic Walkingu również znajdą tutaj coś dla siebie. Na przełęczy przez którą biegnie droga do wioski znajduje się punkt widokowy Mirador de Cherfe, z którego można podziwiać malowniczą okolicę. Jadąc dalej drogą należy przede wszystkim uważać i zwolnić prędkość przez bardzo częste i ostre zakręty, charakterystyczne dla górskiej drogi i ograniczające widoczność do nawet 2 metrów. Warto wykorzystać czas dodatkowo zatrzymując się w kolejnych miejscach postojowych przy drodze, z których można podziwiać widok z innej perspektywy, jak punkt Mirador de Masca czy Mirador sobre Masca i już z samej podróży do Masci czerpać jak najwięcej. Dojeżdżając do Masci pierwszym co rzuca się w oczy to sposób położenia wioski wśród górskich wzniesień. W okolicy można spotkać tradycyjne formy zabudowy, powstałe jeszcze ze skał wulkanicznych, ponieważ droga łącząca wioskę z większą cywilizacją powstała stosunkowo niedawno, bowiem około 60 lat temu. W wiosce nie ma też wielu stałych mieszkańców, dzięki czemu można w pełni chłonąć klimat i krajobraz bez rozpraszające go uwagę tłumu i hałasu. Swoją wycieczkę warto rozpocząć od zwiedzania samego wąwozu Barranco de Masca, który prowadzi aż do plaży u podnóżka klifów Los Gigantes, jest to jedna z najsłynniejszych atrakcji turystycznych na całej Teneryfie i wciąż przyciąga wiele osób. Podróż wąwozem do plaży zajmuje około 3-4 godziny w jedną stronę, w zależności od tempa spaceru, trasa jest jednak dość wymagająca i trzeba się z tym liczyć zanim uda się w drogę oraz zapewnić sobie odpowiednie wyposażenie, nadające się do wędrówki górskiej. Nordic Walking podczas takiej wyprawy będzie zdecydowanie niezapomnianym doświadczeniem. Wystarczy zakupić odpowiedni bilet umożliwiający wejście do wąwozu i można w pełni cieszyć się możliwością aktywnego spędzania wolnego czasu w otaczających nas karaibskich widokach. Zdecydowanie każdy kto zdecyduje się na wyprawę do Masci, będzie zadowolony z wyboru oraz wzbogaci się o niezapomniane doświadczenia i piękne wspomnienia z podróży na Teneryfę. 

Przeczytaj również:  Skuteczna rozgrzewka przed ćwiczeniami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *