Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch

Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch

Aby uzyskać bardziej płaski i jędrny brzuch, należy zaangażować rdzeń. Aby osiągnąć ten cel, można wykonywać różne ćwiczenia. Należą do nich przysiady, chrupanie rowerowe, podciąganie się na piłce lekarskiej i przysiady. Każde z nich wymaga od Ciebie zaangażowania rdzenia, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Ćwiczenia te możesz wykonywać także z pomocą hantli lub ciężarków ręcznych.

Podnoszenie nóg w leżeniu

Jednym z ćwiczeń, które pomoże Ci uzyskać płaski brzuch, jest unoszenie nóg w leżeniu. Aby wykonać to ćwiczenie, musisz położyć się na płaskiej powierzchni, np. na macie. Zacznij od zbliżenia nóg do siebie. Następnie podnieś nogi, trzymając stopy razem, i powoli opuść je na podłogę. Powtórz dziesięć lub dwanaście razy. Powtarzaj te ćwiczenia kilka razy dziennie przez sześć do ośmiu tygodni, w zależności od poziomu sprawności fizycznej.

Piłka lekarska

Jeśli szukasz świetnego sposobu na spalenie tłuszczu i uzyskanie płaskiego brzucha, powinnaś spróbować ćwiczeń z piłką lekarską. Ćwiczenia te wymagają zaangażowania całego ciała i angażują do pracy wiele grup mięśniowych jednocześnie. Im cięższa jest piłka lekarska, tym trudniejsze będzie jej podciąganie, dlatego przed rozpoczęciem tych ćwiczeń należy przeprowadzić odpowiednią rozgrzewkę.

Przysiady

Większość ludzi nie myśli o przysiadach jako o jednym z najlepszych ćwiczeń na płaski brzuch. Są one jednak jednym z najskuteczniejszych, ponieważ pracują nad wieloma grupami mięśni, jednocześnie spalając tłuszcz. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, powinieneś włączyć przysiady do swojego treningu co najmniej trzy razy w tygodniu. W ten sposób osiągniesz najskuteczniejsze rezultaty, a także zobaczysz widoczne rezultaty w ciągu kilku tygodni.

Kopnięcia w rytm marszu

Kopnięcia trzepoczące są świetne dla Twojego brzucha, ponieważ angażują całe ciało. Zacznij od położenia się na plecach z wyciągniętymi nogami i dłońmi płasko opartymi o podłogę. Podnieś nogi, napinając mięśnie brzucha. Trzymając nogi w rozkroku, podnoś je w górę i w dół, przy czym każdy ruch powinien trwać co najmniej 10 sekund. Aby uczynić te ćwiczenia jeszcze trudniejszymi, można je wykonywać również w układzie krzyżowym, poruszając nogami w górę i w dół.

Przeczytaj również:  Ile kalorii spala jazda na rowerze?

Trening sercowo-naczyniowy

Aby stracić tłuszcz z brzucha, powinieneś połączyć ćwiczenia aerobowe z treningiem, który pozwoli Ci spalić nadmiar kalorii i ujędrnić brzuch. Centra Kontroli i Prewencji Chorób zalecają co najmniej pół godziny umiarkowanych ćwiczeń aerobowych przez pięć dni w tygodniu. Aby uzyskać więcej korzyści z ćwiczeń aerobowych, dodaj do swojej regularnej rutyny około 15 do 30 minut energicznej aktywności sercowo-naczyniowej dziennie. Można to robić w pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu. Należy także dodać do rutynowego treningu trochę ćwiczeń siłowych, aby zbudować beztłuszczową masę mięśniową i spalić dodatkowe kalorie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *