Nordic Walking – Jakie są praktyczne akcesoria na kijki

Nordic Walking – Jakie są praktyczne akcesoria na kijki

Każdy z miłośników dynamicznego marszu z kijkami, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie one wpływają na efektywność, a przede wszystkim na sam komfort treningu. Niemniej jednak istnieje jeszcze szereg akcesoriów do kijków nordic walking, które zwiększą ich funkcjonalność. Jakie wybrać?

Nordic walking- co dają akcesoria na kijki?

Nordic walking to forma treningu, którego nieodłącznym elementem są kijki. To właśnie dzięki nim, dynamiczny marsz jest o wiele bardziej efektywny i skutecznie może zaktywizować poszczególne grupy mięśni. Nie da się ukryć, że z reguły wszyscy miłośnicy nordic walking największą uwagę poświęcają właśnie dobraniu odpowiedniego rodzaju kijków. Musza bowiem one być ergonomiczne, a także z idealnie dopasowanym grotem. Jednak czy zastanawialiśmy się kiedyś, że same kijki do nordic walking mogą być jeszcze bardziej komfortowe i funkcjonalne w momencie, kiedy dobierzemy do nich jeszcze dodatkowe akcesoria? Okazuje się, że obecnie wiele sklepów, które ma w swojej ofercie zestawy do nordic walking również posiada cały szereg akcesoriów do kijków. To właśnie one pozwolą nam cieszyć się naszą ulubioną aktywnością fizyczną, a co najważniejsze- znacznie poprawią komfort podczas dynamicznego maszerowania. Warto również zauważyć sam fakt, że wykorzystywanie kijków do nordic walking nieodłącznie związane jest z tym, że poszczególne ich elementy będą się po prostu zużywać. Najbardziej narażonym na to są właśnie stopki kijków, która po prostu ściera się na twardym podłożu, a to sprawia, że kijek nie może się już od niego tak dynamicznie odbijać, przez co użytkownicy mogą zaobserwować pewne utrudnienia podczas marszu. Na szczęście końcówki do kijków nordic walking są jednymi z najpopularniejszych akcesoriów, a także są one niezwykle łatwo dostępne.

Przeczytaj również:  kijki nordic walking - jak założyć na nie buciki i jakie dobrać

Nordic walking- jakie akcesoria do kijków z pewnością się przydadzą?

Wspomniane już stopki czyli tak zwane buciki to jedne z tych akcesoriów do kijków, które okazują się niezbędne. Niestety, to właśnie te elementy zużywają się najszybciej, z tego powodu, że są one narażone na stały kontakt z dość szorstkim i twardym podłożem. Warto więc skusić się na zakupienie za w czasu dodatkowych bucików, by nie narazić się na drastyczne obniżenie komfortu podczas treningu nordic walking. W sklepach można wybierać zarówno buciki ścięte pod skosem, ale również i buciki, które są proste. Ważne jest jednak, by były one wykonane z solidnej gumy, a także miały odpowiednio dopasowany, ząbkowany bieżnik, zapewni to nie tylko przyczepność do podłoża, ale również zwiększy stabilność podczas dynamicznego marszu. Kolejnym elementem, który niestety również szybko się zużywa jest rękojeść kijka. Tarcie o powierzchnię skóry lub materiał- jeśli wykorzystujemy odpowiednie rękawice, przyczynia się do postępującego zużycia tego elementu. Warto więc rozejrzeć się za akcesorium w postaci rękojeści wykonanej z solidnej gumy. Oczywiście warto pamiętać, że tego typu dodatek do kijków nordic walking powinien być niezwykle ergonomiczny, by nie powodował dyskomfortu podczas trzymania kijka.

Kijki do nordic walking- jakie jeszcze akcesoria warto posiadać?

Kijki do nordic walking z pewnością nie należą do najtańszych. Niemniej jednak jeśli odpowiednio o nie zadbamy, to z pewnością posłużą nam przy tym treningu przez długie lata. Jednak jak odpowiednio zadbać o kijki nordic walking? Otóż jednym z niezbędnych akcesoriów okazuje się pokrowiec na kijki. Wówczas po skończonym treningu, można będzie je bezpiecznie schować i przetransportować, a kijki nie będą narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Warto także zwrócić uwagę na akcesoria w postaci nakładek z paskami, które jednocześnie połączone są z rękawicami. Nie tylko ochronią one nasze dłonie przed nadmiernym tarciem, ale również- dzięki paskowym połączeniom z kijkami- pomogą nam odpowiednie rozłożyć energię i wypoziomować środek ciężkości z każdym krokiem.

Przeczytaj również:  Kijki nordic walking - jak dobrać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *