Nordic Walking, a skóra – zadbaj o nią kompleksowo . Serum z witaminą C – efekty

Nordic Walking, a skóra – zadbaj o nią kompleksowo . Serum z witaminą C – efekty

Sport doskonale wpływa na stan skóry. Do tego aktywna pielęgnacja i możesz się cieszyć nieskazitelną cerą. Sprawdź serum z witaminą C! To składnik, który daje wyraźne efekty. Jak działa i kto powinien po niego sięgnąć?

Świadoma pielęgnacja to nie tylko wybór odpowiednich substancji aktywnych czy troska o ekologię. Kupując produkt, pokładasz w nim zapewne ogromne nadzieje co do jego działania i wyraźnych efektów. Co to znaczy, że witamina C działa długofalowo? Sprawdź, jakich efektów możesz się spodziewać po 3 miesiącach stosowania. Czy rodzaj witaminy ma aż tak duże znaczenie? Poniżej rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Nording Walking – co dobrego robi dla twojej skóry?

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Rzadko się mówi o jego wpływie na skórę. Aktywny ruch pobudza krążenie krwi, co w konsekwencji dotlenia komórki także tego obszaru. Kolejną kwestią jest pozbycie się napięcia i stresu. Pamiętaj, że to on generuje wiele dermatoz tj. AZS, czy trądzik. Sport w połączeniu z kompleksową pielęgnacją przynosi zaskakujące i co najważniejsze, długotrwałe efekty.

Witamina C – czy to produkt dla twojej skóry?

Serum z witaminą C – efekty samej substancji w połączeniu z aktywnością fizyczną wyraźnie wpłyną na wygląd skóry. Składnik ten może być stosowany przez większość osób. Nie ma co do niego narzuconych przeciwwskazań. Należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Często jest tak, że osoby z cerą trądzikową z licznymi stanami zapalnymi nie tolerują jej dobrze w początkowej fazie leczenia i pielęgnacji. Witamina C doskonale sprawdzi się na skórze: 

  • młodej, jako forma prewencji;
  • dojrzałej;
  • z przebarwieniami;
  • dotkniętej skutkami fotostarzenia;
  • naczyniowej.
Przeczytaj również:  Wycieczka w naturę – jakie auto terenowe kupić?

Witamina C – efekty, a rodzaj wykorzystanej substancji

Witamina C może przybierać różną postać. Najpopularniejszym z nich jest kwas askorbinowy. Przemysł kosmetyczny opatentował wiele jego pochodnych, które są znacznie bardziej stabilne. Co ważne, wiele z nich może rozpuszczać się w wodzie i w tłuszczach. Zaliczamy tutaj:

  • kwas L-askorbinowy;
  • MAP, czyli sól magnezowa fosforanu askorbylu;
  • palmitynian askorbylu;
  • sól sodowa fosforanu askorbylu;
  • izostearynian askorbylu i tetraizopalmitynian askorbylu;
  • glukozyd askorbylu.

Witamina C – czy to produkt dla twojej skóry?

Witamina C może być stosowana przez większość osób. Nie ma co do niej narzuconych przeciwwskazań. Należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Często jest tak, że osoby z cerą trądzikową z licznymi stanami zapalnymi nie tolerują jej dobrze w początkowej fazie leczenia i pielęgnacji. Witamina C doskonale sprawdzi się na skórze: 

  • młodej, jako forma prewencji;
  • dojrzałej;
  • z przebarwieniami;
  • dotkniętej skutkami fotostarzenia;
  • naczyniowej.

Rozjaśnienie przebarwień

Witamina C hamuje aktywność komórek odpowiedzialnych za powstawanie przebarwień, czyli melanocytów. Dzięki temu zapobiega powstawaniu nowych przebarwień i rozjaśnia nowe. Kolor skory staje się ujednolicony, a twarz zyskuje świeżość.

Działanie przeciwutleniające

Witamina C to jedna z najsilniejszych substancji antyoksydacyjnych. Zwalcza wszystkie wolne rodniki, które działają degradująco na skórę. Warto wiedzieć, że jej obecność bierze udział w syntezie włókien kolagenowych. To najważniejsza struktura skóry, odpowiadająca m.in. za owal twarzy.

Wyciszenie cery naczyniowej

Skóra naczyniowa to m.in. taka, która ma widoczne teleangiektazje. Często objawia się uciążliwym rumieniem. Witamina C ma zdolność do wzmacniania ścian naczyń krwionośnych, przez co hamuje ich ewentualne pękanie i widoczność. W połączeniu z równie skutecznym retinolem zadba kompleksowo o młody wygląd bez niedoskonałości. 

Aktywność fizyczna to doskonały sposób, aby twoja skóra była w najlepszej kondycji. Nie zapominaj przy tym o kompleksowej pielęgnacji. Wykorzystaj właściwości witaminy C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *