Medale odlewane na zamówienie, na sportowe zawody nordic walking

Medale odlewane na zamówienie, na sportowe zawody nordic walking

Nordic walking z jednej strony stanowi formę relaksu i sposób na zachowanie zdrowia czy pięknej sylwetki, z drugiej strony coraz częściej uznawany jest za dyscyplinę sportową. Wielbiciele spacerów z kijkami mogą nawet brać udział w dedykowanych im zawodach, zajmując kolejne miejsca. Organizatorzy konkursu powinni natomiast zadbać o wysokiej jakości nagrody, w roli których najlepiej sprawdzają się medale odlewane.

Nordic walking – co to za dyscyplina?

Nordic walking to dyscyplina, która znana jest na świecie od lat 20. XX wieku. Początkowo najchętniej spacery z kijkami praktykowali seniorzy, dziś jednak udaje się na nie coraz więcej młodych osób. Nordic walking to doskonały sposób na zachowanie dobrej formy i szczupłej sylwetki. Nie wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu – jedynym ważnym elementem są kijki, które można zakupić w niemal każdym sklepie z wyposażeniem sportowym. Dodatkowo marsz z kijkami praktykuje się o każdej porze roku – na spacer trzeba się jedynie odpowiednio ubrać, aby nie zmarznąć bądź nie przegrzać organizmu. Początkowo nie przypuszczano, że nordic walking zyska tak dużą popularność, dziś natomiast organizuje się nawet specjalne zawody dla osób, które marsze traktują nie tylko jako aktywność fizyczną, lecz również sposób na życie i spędzanie wolnego czasu. Organizatorzy zawodów muszą natomiast zadbać o odpowiedniej jakości nagrody – doskonałym rozwiązaniem okazują się medale odlewane na zamówienie.

Dlaczego warto wybrać medale odlewane na zamówienie?

Medale, które mają stanowić nagrodę dla najlepszych sportowców, można dziś zakupić w niemal każdym sklepie z akcesoriami czy pamiątkami. Niemniej jednak są to elementy pochodzące z produkcji masowej, niespersonalizowane. Odbiorca medalu nie będzie więc pamiętał, z jakiej okazji został on przyznany. Tego typu nagrody nie prezentują się okazale, często są dodatkowo nietrwałe. Tymczasem medale na zamówienie charakteryzuje bardzo wysoka jakość wykonania, przez co stanowią one piękną pamiątkę na długie lata. Istnieje możliwość samodzielnego zaprojektowania krążków, umieszczając na nich wybrane, najważniejsze informacje.

Medale przygotowywane są zgodnie z ponad 400-letnia tradycją polskiej sztuki odlewniczej, dbając przy tym o każdy detal. To sprawia, że pięknie prezentują się nawet pomimo upływu czasu. Krążki odlewane są unikatowe, co znacznie podnosi rangę i prestiż organizatora zawodów, podczas których przyznaje się je laureatom.

Przyznają producenci medali na zamówienie – firma MCC Medale

Odpowiednia nagroda dla zwycięzców

Przez wiele lat nordic walking był traktowany jako dyscyplina dla amatorów, którzy chcieliby pospacerować, jednocześnie ułatwiając sobie nieco zadanie za pomocą kijków. Dziś jednak wiadomo, że najważniejsza jest prawidłowa technika stawiania kroków i odpychania się. Dzięki temu można osiągnąć odpowiednią prędkość, a zarazem nie przeforsować organizmu. Zawody nordic walking dedykowane są osobom w każdym wieku, jednak udział w nich wymaga odpowiednich, wcześniejszych przygotowań. Organizatorzy konkursu powinni zadbać o odpowiedniej jakości nagrody, dzięki którym docenią trud i pracę laureatów. Kwiaty, czekoladki czy medale pochodzące z produkcji masowej nie są prestiżowe, dlatego nie sprawdzą się w roli nagrody głównej. Tutaj warto postawić na krążki odlewane na zamówienie, które można wręczyć w specjalnych, ozdobnych pudełkach. Prezentują się one niezwykle elegancko. Istnieje też możliwość przełożenia krążków przez ozdobne szarfy, które przewiesza się na szyi laureatów. Wybór zależy tutaj od preferencji organizatorów oraz budżetu, jakim dysponują. 

Przeczytaj również:  Kamperem do Chorwacji - co trzeba wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *