Ile kosztują mieszkania na Podkarpaciu?

Ile kosztują mieszkania na Podkarpaciu?

Podkarpacie to piękna część Polski, którą warto odwiedzić między innymi po to, aby przekonać się, jak urokliwe są Bieszczady. Sporo osób po swojej wizycie w tych rejonach decyduje się na przeniesienie się na stałe. Urok tego zielonego zakątka Polski, z prężnie rozwijającym się Rzeszowem, urokliwym Krosnem, Sanokiem czy Jasłem, a także Bieszczadami, przyciąga często osoby z drugiego końca kraju. Kupno mieszkania/domu od dewelopera na Podkarpaciu pod względem finansowym jest często bardziej realne, niż na przykład kupno nieruchomości w Krakowie, w Warszawie czy Katowicach. Koszty kupna mieszkania od dewelopera w tej części Polski są zdecydowanie niższe.

Koszty kupna mieszkania od dewelopera na Podkarpaciu

Podkarpacie to spore województwo, którego stolicą jest Rzeszów. Ta prężnie rozwijająca się metropolia z urokliwym rynkiem otoczonym starymi kamienicami, ale też z nową częścią miasta, w której dumnie stoją nowoczesne budynki, to bez wątpienia ciekawy ośrodek miejski, w którym można zamieszkać. Do Rzeszowa często ściągają młodzi mieszkańcy Podkarpacia, którzy po studiach chcą osiedlić się w mieście i podjąć atrakcyjną pracę. Jakie są koszty kupna mieszkania od dewelopera właśnie w Rzeszowie? Wbrew pozorom mieszkania nowe w Rzeszowie wcale nie kosztują mniej niż na przykład w innych dużych miastach, takich jak Kraków, Warszawa czy Katowice. Oczywiście w niektórych lokalizacjach można liczyć na odrobinę niższe ceny, jednak obecnie, gdy ceny mieszkań w praktycznie całej Polsce są wysokie, podobnie jest tutaj. Trzeba jednak przyznać, że Rzeszów mocno się rozrasta, dlatego raczej nie brakuje tutaj inwestycji deweloperskich.

Rynek pierwotny mieszkań w innych miastach Podkarpacia

Trochę inaczej jest w innych ośrodkach miejskich na Podkarpaciu, na przykład w Sanoku, Jaśle, Krośnie, Brzozowie czy Lesku. To mniejsze miasta lub nawet miasteczka, w których raczej nie buduje się zbyt dużo. Kto zatem chciałby kupić mieszkanie od dewelopera na którymś z nowych osiedli w tych miastach, musi dosłownie trzymać rękę na pulsie. Gdy tylko pojawiają się informacje o nowych inwestycjach, ludzie chętnie kupują mieszkania. Robią to między innymi po to, aby wynajmować je w trybie krótkoterminowym lub długoterminowym. W końcu podkarpackie miasteczka są dosyć interesujące pod względem turystycznym, a często stanowią też świetną bazą wypadową dla osób jadących w Bieszczady. Dlatego też mieszkania pod inwestycje w Sanoku, Lesku, a nawet Krośnie, to dosyć modna sprawa.

Przeczytaj również:  Czy podczas L4 można uprawiać nordic walking?

Kupno nieruchomości z rynku wtórnego

Jak kształtuje się rynek wtórny nieruchomości na Podkarpaciu? Kupno mieszkania/domu z rynku wtórnego to coś, co interesuje wielu mieszkańców Podkarpacia, ale też osoby, które chcą dla siebie stworzyć miejsce wypadowe na przykład na weekendowe wyjazdy lub urlop. Na Podkarpaciu znajduje się naprawdę sporo starych domów, które liczą często nawet kilkadziesiąt lat. To budynki często już niezamieszkałe, które otacza piękna działka. Jest ich sporo w podkarpackich wsiach. Warto dowiadywać się więcej o możliwości ich zakupu. Informacje bywają udostępnione w lokalnej prasie, można znaleźć je również w tamtejszych biurach pośredników nieruchomości. Wreszcie można rozpytywać się w samych wsiach, wybierając się tam na przykład na spacer. Urokliwe domy często są wspaniałym lokum dla osób, które lubią uciekać z miasta na weekend. Na Podkarpaciu wspaniale można spędzić czas wśród zieleni, ciesząc się bliskością natury.

Rynek nieruchomości na Podkarpaciu

Absolutnie nie należy jednak sądzić, że na Podkarpaciu można kupić z rynku wtórnego jedynie stare, drewniane domy. Nic bardziej mylnego. Z reguły na polskich wsiach powstaje sporo nowych inwestycji, nie inaczej jest zatem na Podkarpaciu. Duże wsie, których tutaj nie brakuje, są chętnie zamieszkiwane przez osoby, które wyprowadzają się z miasta. Obecnie, ze względu na wzrost cen kredytów, sporo osób decyduje się na sprzedaż nowej nieruchomości, dlatego warto poszukiwać naprawdę dobrych okazji cenowych. Domy często usytuowane są w pięknej okolicy, ponieważ ludzie na Podkarpaciu często nabywają spore działki o dużym metrażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *