Kamperem do Chorwacji – co trzeba wiedzieć?

Kamperem do Chorwacji – co trzeba wiedzieć?

Wyjazd kamperem to jedna z najmodniejszych form spędzania urlopu w ostatnim czasie. Nic dziwnego – to sposób na maksymalną swobodę i niezależność podczas podróży.

Kamperem do Chorwacji – co trzeba wiedzieć?

Chorwacja to jeden z najpiękniejszych krajów Europy, więc wyjazd kamperem do tego kraju to świetny pomysł. W tym artykule przedstawimy Wam kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę podczas organizacji takiego wyjazdu.

Jak wynająć kampera na wyjazd do Chorwacji?

Wypożyczenie kampera w Chorwacji to proste zadanie. Wystarczy wejść na stronę jednej z wielu wypożyczalni samochodów, które oferują wynajem kamperów. Firmy te znajdują się w większych miastach, takich jak Split czy Zadar, a także na lotniskach. Wynajmując kampera trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim warto sprawdzić, czy wypożyczalnia oferuje ubezpieczenie – dobrym wyborem są oferty, które zobowiązują do zwrotu pełnej kaucji, w przypadku stłuczki czy uszkodzenia pojazdu. Przy wynajmie kampera trzeba również dokładnie przeanalizować umowę, tak aby wiedzieć, czego można się spodziewać i co należy robić w przypadku awarii lub innego nieoczekiwanego zdarzenia. Wynajem kampera na wyjazd do Chorwacji zaczyna się od około 150-200 euro za dzień (w sezonie) i może być znacznie tańszy w przypadku wynajmu na dłuższy okres.

Jakie są najpiękniejsze miejsca do zobaczenia w Chorwacji kamperem?

Chorwacja słynie z pięknych plaż, wybrzeża Adriatyku, bujnej przyrody i zabytków. W kamperze zwiedzanie tego kraju może być niezapomnianym doświadczeniem. Warto odwiedzić m.in. słynny Dubrownik, wąskie uliczki Splitu, czy też miasta Zadar i Szybenik, które zachwycają swą atmosferą. W Chorwacji kamperem warto też odwiedzić parki narodowe takie, jak Park Narodowy Krka czy Park Narodowy Szybenik-Knin. Oprócz cennych, przyrodniczych walorów, mogą być gratką dla fanów kina, ponieważ to tam kręcono sceny do serialu „Gra o Tron”.
Przeczytaj również:  Skuteczne ćwiczenia na płaski brzuch

Jakie są koszty podróży kamperem do Chorwacji?

Koszty wyjazdu do Chorwacji zależą przede wszystkim od liczby pokonanych kilometrów, wybieranych kempingów i tego czy gotujecie we własnym zakresie czy jecie w restauracji. Jeżeli macie we własnym kamperze, to koszt wynajęcia kempingowego miejsca waha się zwykle między 10 a 50 euro za dobę w zależności od sezonu i lokalizacji. Paliwo w Chorwacji jest nieco droższe niż w Polsce. Płatne są także autostrady. Szczególnie w sezonie warto zarezerwować wcześniej miejsce na kempingu. Koszt tankowania i ubezpieczenia też musimy wliczyć w koszty podróży kamperem do Chorwacji. Wiele innych praktycznych informacji sprawdzić na portalu o podróżowaniu kamperem campandtrailer.pl.

Jak przygotować się do wyprawy kamperem do Chorwacji?

Organizując wyjazd kamperem do Chorwacji należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim trzeba dokładnie sprawdzić dokumenty potrzebne do przekroczenia granicy. To przede wszystkim dowody osobiste lub paszporty, a także prawo jazdy kategorii B. Warto również pamiętać o tym, co chcemy zabrać ze sobą do kampera. Należy dobrze się zastanowić, co jest niezbędne do spakowania, aby uniknąć ewentualnych niespodzianek w trakcie wyjazdu. Umówmy się – w podróż kamperem wyjeżdżamy, by wypocząć i odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku.

Dlaczego warto wybrać się na wakacje do Chorwacji kamperem?

Chorwacja jest naprawdę niezwykłym krajem, który ma wiele do zaoferowania. Podróż kamperem pozwoli dobrze poznać chorwackie wybrzeże i pozwiedzać atrakcje. W przypadku wyjazdu kamperowego, najważniejsze jest to, że nie trzeba się martwić o noclegi i ich przedłużanie w przypadku, gdy miejsce podoba nam się bardziej niż planowaliśmy. Poza tym, wyjazd kamperem to nieograniczona swoboda i możliwość przemieszczania się tam, gdzie chcemy i kiedy chcemy. Wakacje w Chorwacji kamperem to niezapomniane przygody, piękne widoki na Adriatyk i możliwość wypoczynku w cieniu wakacyjnego klimatu. Na chorwackiej trasie kamperowej warto zobaczyć m.in. Perłę Adriatyku – Dubrownik oraz Park Narodowy Plitwickie Jeziora, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Przeczytaj również:  Nordic walking odchudzanie. Czy jest skuteczne?
Treść promocyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *