Nordic Walking Podkarpacie

Kijki nordic walking – jakie są ich rodzaje i zastrosowanie

Kijki nordic walking - jakie są ich rodzaje i zastrosowanie

Kijki nordic walking - jakie są ich rodzaje i zastrosowanie

Nordic walking jest to idealny wybór  dla tych, którzy szukają sportu, który z jednej strony będzie angażował wiele różnych części ciała, a z drugiej nie będzie zbyt wymagający dla początkujących. Ponadto może być uprawiany przez cały rok i nie wymaga drogiego sprzętu, wystarczą dobre kije. Dzieci, osoby w średnim i starszym wieku mogą chodzić dla korzyści zdrowotnych. Tematem treści poniżej są kijki nordic walking dla początkujących Przekonaj się, które kijki będą dla Ciebie odpowiednie.

Z jakich materiałów są wykonane kijki nordic walking?

Jaką długość kijka wybrać?

Kij powinien mieć odpowiednią długość, ponieważ tylko model odpowiedni do Twojego wzrostu pozwoli Ci chodzić sprawnie, wygodnie i przy prawidłowej technice. Możesz wybrać sztywny kij o określonej długości lub kij teleskopowy z możliwością regulacji. Drugie rozwiązanie wydaje się prostsze, ale należy pamiętać, że taki mechanizm nieuchronnie zwiększa swoją masę, więc lepiej raz się postarać i dopasować kij do swojego wzrostu i potrzeb.

Jeśli jednak chcesz spróbować czegoś innego niż nordic walking, warto rozważyć również inne aktywności, takie jak hulajnoga. Hulajnoga to świetna alternatywa dla osób, które szukają dynamicznego i ekscytującego sposobu na utrzymanie formy fizycznej. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź Binetics Polska, które oferuje szeroki wybór informacji na temat sprzętu i technik popularnych sportów.

Budowa kijków do nordic walking

Grot – Kijki do nordic walking mają taką końcówkę, która zapewni stabilne wsunięcie i podparcie w podłożu oraz chroni przed uszkodzeniem. Najwyższej jakości końcówki są wykonane  ze stopu węgla i tytanu, dzięki czemu są bardzo trwałe, odporne na zużycie i o połowę lżejsze od stali. Groty wykonane są ze stali lub aluminium. Materiały te nie powinny być używane do ich produkcji, ponieważ są za bardzo miękkie i bardzo szybko się zużywają. Chociaż groty są skuteczne podczas spacerów po parku lub w lesie, na twardszych powierzchniach będziesz potrzebować gumowej powłoki, aby nie zniszczyć grotu.

Rękojeść – W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością w użytkowaniu cieszy się rękojeść swoją uniwersalną, ergonomiczną i symetryczną rączką o owalnej powierzchni, charakteryzującą się prostszą i gładszą konstrukcją, pozwalającą na swobodne trzymanie go kijów pod różnymi kątami. Rękojeść jest to nic innego jak element służący do wygodnego trzymania kija. Wykonany jest z materiałów naturalnych (korek naturalny wzmocniony kauczukiem naturalnym) lub  sztucznych (plastik, guma). Zastosowanie takiego korka naturalnego w formie wkładki w rękojeści  zapewnia dobry chwyt oraz zwiększa komfort użytkowania, zmniejszając możliwość zarysowań i odcisków na palcach u rąk. Uchwyty można regulować dla lewej i prawej ręki. 

Trzon – najczęściej jest wykonywany z aluminium, łączony również z włókna szklanego bądź włókna węglowego. Kijki do nordic walking z aluminium rzadko są niezdatne na złamania lub wygięcia. Trzeba pamiętać również o tym, że są ciężkie, co dobrze sprawi się w przypadku wysokich osób. Decydując się na zakup kija, warto wziąć kijek jednoczęściowy. Patrząc na kije dwuczęściowe i na ich możliwość regulacji jest duża szansa, że przy regularnym i dłuższy, korzystaniu ten mechanizm się rozreguluje i nie będzie działał prawidłowo, co wpływa na trzon. Jednocześnie zwiększa to ryzyko na uszkodzenie naszego ciała podczas ćwiczeń.

Exit mobile version