Nordic Walking Podkarpacie

Pożyczki na dowód przez internet na wakacyjne wydatki

Mężczyzna ubiegający się o pożyczkę

Na wakacje co roku czeka niemal każdy z nas. Niemniej jednak wakacyjne wyjazdy związane są ze sporymi wydatkami, które często nie sposób sfinansować z bieżących dochodów. Z pomocą przychodzą pożyczki przez internet na dowód, dzięki którym możemy wypocząć na wymarzonym urlopie. 

Czym są pożyczki na dowód przez internet?

Pożyczek na dowód, które można otrzymać poprzez kanały zdalne, udzielają wyspecjalizowane firmy. W przeciwieństwie do kredytów czy pożyczek bankowych pożyczkobiorca nie musi wykazywać się wysoką zdolnością kredytową. W większości przypadków musi on jedynie:

Nie trzeba natomiast przedstawiać zaświadczenia o zarobkach czy wyciągu z konta. Wystarczy tylko wypełnić wniosek o pożyczkę, który znajduje się na stronie internetowej firmy pożyczkowej. We wniosku podaje się dane z dowodu osobistego, które posłużą do weryfikacji pożyczkobiorcy, na przykład w rejestrach BIK i podobnych miejscach, gdzie pożyczkodawca może zweryfikować ubiegającego się o pożyczkę. Możesz również skorzytać z opcji chwilówki bez bik.

Jak otrzymać pożyczkę?

Po wypełnieniu wniosku o pożyczkę musimy przejść procedurę weryfikacyjną. Ma ona na celu ustalenie, czy osoba wnioskująca o pożyczkę jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje. Niektóre firmy do weryfikacji pożyczkobiorców używają specjalistycznych aplikacji na smartfony. Niemniej jednak często wystarczy jedynie zalogować się do swojego banku i wykonać przelew na symboliczną kwotę – 1 zł lub 1 gr. Dzięki temu firma pożyczkowa ma pewność, że nikt nie próbuje wyłudzić pożyczki na czyjś dowód osobisty. Procedura weryfikacyjna i podpisanie umowy są właściwie ostatnimi formalnościami, jakich musimy dopełnić. Następnie firma pożyczkowa wysyła na nasze konto pieniądze. 

Ile można pożyczyć?

Większość potencjalnych klientów firm pożyczkowych zastanawia się, na jaką kwotę udzielane są pożyczki na dowód przez internet? Otóż każda oferta firmy pożyczkowej jest nieco inna, jednak w praktyce najczęściej możemy pożyczyć od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Nie są to więc wysokie kwoty, lecz pamiętajmy, że mają one posłużyć wypełnieniu luki w domowym budżecie lub sfinansowaniu na przykład wakacyjnych wydatków. Niskie kwoty pożyczek sprawiają, że skraca się tym samym okres ich spłaty. Najczęściej pożyczki na dowód online spłacane są w kilku lub nawet kilkunastu wygodnych, miesięcznych ratach. Wysokość raty, a tym samym ich ilość, może zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości pożyczkobiorcy. 

Bezpieczeństwo pożyczek przez internet

Wokół pożyczek udzielanych na dowód przez internet pojawia się wiele nieścisłości. Większość z nich dotyczy bezpieczeństwa udzielania tego rodzaju pożyczek, których zaciągnięcie nie wymaga nawet wychodzenia z domu. 

W praktyce firmy pożyczkowe stale ulepszają swoje systemy, tak aby użytkownicy mogli z nich bezpiecznie korzystać. Czuwają nad tym wyspecjalizowani informatycy, dzięki czemu ryzyko wycieku danych osobistych jest praktycznie zerowe. 

Warto zwrócić uwagę również na sposób weryfikacji pożyczkobiorcy, przez który zaciągnięcie pożyczki na czyjś dokument tożsamości jest, praktycznie rzecz biorąc, niemożliwe. Do zaciągania pożyczek przez internet zachęca natomiast ich prostota. 

Firmy pożyczkowe nie wymagają dopełnienia wielu formalności ani posiadania dużej zdolności kredytowej. Dzięki temu każdy, kto marzy o wakacyjnym wyjeździe bądź potrzebuje pieniędzy na niezapowiedziane wydatki, może szybko otrzymać niezbędne środki finansowe. 

Exit mobile version