Nordic Walking Park Podkarpacie Centrum

Liczniki internetowe
Idź do spisu treści

Menu główne

PrzeworskNordic Walking Park"Zielona Mila" sieć tras w Gminie Przeworsk
TRASA NR 16 (zielona)długość 6,4 km;
czas przejścia ok. 1 godz.

Łatwa i przyjemna trasa zlokalizowana w zachodniej części miejscowości Mirocin. Przebieg szlaku ma formę pętli o długości 6,4 km i poprowadzony jest dobrej jakości ścieżkami o miękkim podłożu oraz niewielkim odcinkiem asfaltu. Marsz rozpoczynamy przy Zespole Szkół w Mirocinie, po wyjściu z którego - polną drogą – wchodzimy na widoczne w oddali łagodne wzniesienie. Na rozwidleniu dróg skręcamy w lewo i podążamy za znakami szlaku. Przyjemny marsz w kierunku stojącego na skraju lasu, doskonale widocznego masztu telekomunikacyjnego, jest doskonałą okazją do podziwiania rozległej panoramy. Przy maszcie ustawiono Tablicę Ćwiczeń, po wykonaniu których schodzimy w kierunku Mirocina i wygodną drogą - biegnącą pomiędzy zabudowaniami - dochodzimy do miejsca gdzie rozpoczynaliśmy naszą wędrówkę.

TRASA NR 17 (czerwona)długość 10 km;
czas przejścia ok. 2 godz.

Ciekawa trasa przeznaczona zarówno dla początkujących, jak również zaawansowanych maszerów. Wejście na trasę zlokalizowane jest przy Zespole Szkół w Mirocinie. Po wykonaniu rozgrzewki, za znakami szlaku wychodzimy na asfalt i po kilkuset metrach skręcamy ostro w lewo, aby polną drogą, po pokonaniu 1,5 km, wejść na „dział”. Skręcamy w prawo i gruntową drogą dochodzimy do punktu pomiaru tętna. Przed nami doskonale widoczne zalesione wzniesienie o nazwie Łysa Góra. Ruszamy w jego stronę i mijając je prawą stroną, schodzimy do położonego w dole przysiółka Potok. Wchodzimy na asfalt i po dojściu do Zalesia Maćkowskiego, kierujemy się prosto w kierunku wschodnim, wracając na „dział” nad Mirocinem. Droga w prawo doprowadza nas do zwornika szlaków, przy doskonale widocznym maszcie telekomunikacyjnym. Znajdująca się tam Tablica Ćwiczeń pomoże w sprawnym ich przeprowadzeniu. Stąd, za znakami szlaku, schodzimy do Mirocina i po przejściu 2 kilometrowego odcinka po asfaltowej drodze, dochodzimy do Zespołu Szkół, spinając naszą pętle.

TRASA NR 18 (czarna)długość 13,1 km;
czas przejścia ok. 2’30 godz.

Najdłuższa z tras biegnących na terenie Nordic Walking Park „Zielona Mila”, 13.1 kilometrowa trasa czarna, dedykowana jest osobom o dobrej kondycji. Doskonale nadaje się również jako trasa biegowa, a w sezonie zimowym rekomendowana jest jako przyjemna i bezpieczna trasa do narciarstwa biegowego. Po starcie kieruje się, podobnie jak trasa czerwona, w kierunku drogi E40. W prawo odchodzi żółty szlak łącznikowy z trasami gminy Tryńcza (przez Rozbórz, Ujezną i Jagiełłę) o długości 15 kilometrów, a my skręcamy ostro w lewo i wychodzimy na graniczne wzniesienie. Skręcamy w prawo, gdzie po kilku minutach dochodzimy do punktu pomiaru tętna. Po wykonaniu pomiaru, wchodzimy na drogę, biegnącą w kierunku doskonale widocznej Łysej Góry, którą zostawiamy po prawej ręce. Za znakami szlaku schodzimy do Potoku i po minięciu zabudowań skręcamy w lewo. Przyjemną, leśną drogą dochodzimy do Zalesia, skręcamy w lewo i po przejściu krótkiego odcinka po asfalcie, pomiędzy zabudowaniami, skręcamy w stronę lasu, przed wejściem do którego znajduje się punkt ćwiczeń. Jeszcze tylko przyjemny marsz przez las, zejście obok stadniny koni do Mirocina i po pokonaniu ponad 13 km - przy Zespole Szkół w Mirocinie -. zamykamy naszą pętlę.WIDOK OGÓLNY PARKUWróć do spisu treści | Wróć do menu głównego