Nordic Walking Park Podkarpacie Centrum

Liczniki internetowe
Idź do spisu treści

Menu główne

Otwarcie tras Dorzecze Mleczki

„Dorzecze Mleczki” otwiera trasy nordic walking w centrum Podkarpacia


W dniu 25 września 2011 r. Uniwersytet Ludowy w Gaci był świadkiem uroczystej inauguracji NORDIC WALKING PARK PODKARPACIE CENTRUM - sieci tras do uprawiania marszu nordyckiego. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Mleczki” w ramach realizowanego projektu współpracy. Na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia licznie przybyli zaproszeni goście.
Do udziału w rajdzie zgłosili akces zarówno mieszkańcy z obszaru LGD „Dorzecze Mleczki” jak i miłośnicy nordic walking przybyli z różnych zakątków Podkarpacia. Na początek dokonano rejestracji uczestników rajdu. Instruktorzy służyli fachową pomocą przy doborze sprzętu. Każdy zainteresowany mógł liczyć na ich pomoc. Obok siebie stanęli doświadczeni zawodnicy, którzy mają za sobą kilometry przebytych tras oraz osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kijkami. Kolejnym etapem przygotowawczym do rajdu były zajęcia treningowe w grupach z instruktorami i rozgrzewka przed wymarszem.
Rozpoczęła się uroczysta ceremonia. W imieniu Polskiej Federacji Nordic Walking Pan Rafał Przyszlak krajowy konsultant ds. tras nordic walking wręczył certyfikaty tras przedstawicielom gmin: Gać, Zarzecze, Przeworsk. Pani Jadwiga Stebnicka koordynator projektu współpracy, przecinając biało-czerwoną wstęgę i wypowiadając tradycyjną formułę „Trasy uważam za otwarte”, dokonała oficjalnego otwarcia NORDIC WALKING PARK PODKARPACIE CENTRUM. Wówczas przyszedł czas na podsumowanie zrealizowanego projektu współpracy. Warto nadmienić, że projekt współpracy po nazwą NORDIC WALKING PARK PODKARPACIE CENTRUM realizowany był przez dwie sąsiadujące Lokalne Grupy Działania: „Dorzecze Mleczki” i „Krainę Sanu”. Należy wspomnieć, że o tym innowacyjnym projekcie jest głośno nie tylko w Polsce. Była już możliwość prezentacji tego projektu w Niemczech, Włoszech i Austrii. Projekt zyskał uznanie ambasad polskich w wymienionych krajach, ze szczególnym uwzględnieniem przyczynienia się do promocji polskiej prezydencji w Radzie UE.
Przyszedł czas na sportowy akcent imprezy. Liczna grupa zgromadziła się na starcie i wyruszyła na trasę rajdu. Po upływie godziny na mecie pojawili się pierwsi uczestnicy rajdu. Po przybyciu ostatniej grupy, wśród uczestników rozlosowano nagrody, a następnie wszyscy udali się na wspólny posiłek. Rajd przygotowała i nad jego sprawnym przebiegiem czuwała Stacja-Zdrowie.pl z Rzeszowa.
Warto podkreślić, że równolegle odbywała się impreza plenerowa „Pod starym dębem, czyli ekologiczny piknik na gackiej górce” pod patronatem dr Mirosława Karapyty Marszałka Województwa Podkarpackiego. Obie te imprezy wzajemnie znakomicie się uzupełniały i sprzyjały integracji społeczności lokalnej oraz przybyłych gości. Impreza inaugurująca NORDIC WALKING PARK PODKARPACIE CENTRUM, już w trakcie trwania, została oceniona przez przybyłych bardzo wysoko.
Zaproszonym gościom, ze szczególnym wyróżnieniem uczestników rajdu, serdecznie dziękujemy, a wszystkich zachęcamy do korzystania z wytyczonych i oznakowanych tras.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego