Nordic Walking Park Podkarpacie Centrum

Liczniki internetowe
Idź do spisu treści

Menu główne

GacNordic Walking Park “Szlakiem Rosochatych Wierzb” sieć tras w Gminie Gać
TRASA NR 4 (zielona) długość 5 km;
czas przejścia ok. 1 godz.

Łatwa i przyjemna trasa zlokalizowana na południowych zboczach miejscowości Gać. Przebieg szlaku ma formę pętli o długości 5 km i poprowadzony jest dobrej jakości ścieżkami o miękkim podłożu oraz niewielkim odcinkiem asfaltu. Marsz rozpoczynamy przy Uniwersytecie Ludowym, po wyjściu z którego skręcamy w lewo, kierując się – pomiędzy polami - na widoczne w oddali wzniesienie. Na rozwidleniu dróg skręcamy w prawo i podążamy za znakami szlaku. Kilka minut marszu po „dziale” jest doskonałą okazją do podziwiania rozległej panoramy, którą od południa zamykają wzniesienia Pogórza Dynowskiego. Na zworniku szlaków skręcamy w prawo. Lessowym zboczem schodzimy do drogi i pomiędzy domami – lokalną asfaltową drogą - dochodzimy do krzyżówki. Skręcamy w prawo i po 300 metrach dochodzimy do miejsca skąd wyruszaliśmy na trasę.

TRASA NR 5 (czerwona) długość 11 km;
czas przejścia ok. 2 godz.

Ciekawa trasa przeznaczona zarówno dla początkujących, jak również zaawansowanych maszerów. Wyjście na trasę zlokalizowane jest przy Uniwersytecie Ludowym, zaprojektowanym przez Jana Koszczyc- Witkiewicza, bratanka sławnego „Witkacego”. Po wykonaniu rozgrzewki, za znakami szlaku, kierujemy się na północ. Po dojściu do skrzyżowania szlaków kierujemy się prosto, aby po około 200 metrach osiągnąć najwyższy punkt na trasie. Po dojściu do kolejnej krzyżówki skręcamy w prawo w stronę widocznego jeziora o nazwie Święte, przy którym zlokalizowany jest punkt ćwiczeń. Znajdująca się tam Tablica Ćwiczeń pomoże w sprawnym ich przeprowadzeniu. Stąd za znakami szlaków czerwonego i czarnego , który przy tablicy dochodzi od strony Zaolzia, przez Jeżów i północne opłotki Białoboków dochodzimy do pętli szlaku zielonego. Lessowym zboczem, z pięknymi widokami na południe regionu, wszystkie szlaki schodzą do wschodniego krańca Gaci i po przejściu kilometrowego odcinka po asfaltowej drodze dochodzimy do Uniwersytetu Ludowego, skąd rozpoczynaliśmy naszą wędrówkę.

TRASA NR 6 (czarna) długość 13,5 km;
czas przejścia ok. 2,30 godz.

Najdłuższa z wchodzących w skład Nordic Walking Park „Szlakiem Rosochatych Wierzb”, blisko 14 kilometrowa trasa, oznakowana kolorem czarnym. Punkt wyjścia na trasę, podobnie jak w przypadku pozostałych tras, usytuowany jest na terenie Uniwersytetu Ludowego w Gaci. Początkowo jej przebieg pokrywa się z trasę zieloną i czerwoną, a na pierwszym zworniku szlaków odchodzi w lewo, aż pod pierwsze zabudowanie miejscowości Kosina. Ostry zwrot w prawo i po dojściu do kolejnego skrzyżowania polnych dróg skręcamy w lewo do Zaolzia. Po pokonaniu kolejnego kilometra dochodzimy do drogi asfaltowej, gdzie skręcamy w prawo, schodząc do Cesina. Asfaltowym dywanikiem kierujemy się w stronę miejscowości Białoboki, przed którą skręcamy w prawo, aby połączyć się z zieloną trasą nr 4, a schodząc do Gaci mamy możliwość podziwiać imponujące widoki w kierunku południowym. Jeszcze tylko kilometrowy marsz pomiędzy zabudowaniami Gaci i wchodzimy na teren Uniwersytetu Ludowego, zmykając tym samym naszą pętlę.WIDOK OGÓLNY PARKUWróć do spisu treści | Wróć do menu głównego