Nordic Walking Park Podkarpacie Centrum

Liczniki internetowe
Idź do spisu treści

Menu główne

Festyn Ekologiczny na Gackiej Górce

Rajd w Gaci elementem imprezy plenerowej  

  

    


   W niedzielne popołudnie 22 lipca 2012 roku przy Uniwersytecie Ludowym w Gaci odbyła się impreza plenerowa pn. „Festyn Ekologiczny na Gackiej Górce - rodzinnie i zdrowo; w zgodzie z naturą”. Celem Festynu była promocja zachowań proekologicznych oraz kultury dobrego, spokojnego życia pod kątem podniesienia jakości życia społeczności lokalnej i zachowania dziedzictwa kulturowego z uwzględnieniem wartości kultury ludowej oraz form  aktywnego wypoczynku.
   Organizatorami Festynu byli: Samorząd Województwa Podkarpackiego oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Mleczki”. Z pomocą przy organizacji Festynu pospieszyli: Wójt Gminy Gać oraz Gminny Ośrodek  Kultury w Gaci. Spośród zaproszonych gości przybyli: Lucjan Kuźniar Członek Zarządu  Województwa  Podkarpackiego, przedstawiciele Rady Powiatu Przeworskiego, Radni Gminy Gać oraz przedstawiciele Sołectw Gminy Gać.
W trakcie imprezy odbył się rajd nordic walking. Rajd wiódł „Szlakiem Rosochatych Wierzb” na dystansie 5 km. Rajd poprowadzili certyfikowani instruktorzy. Wymarsz rozpoczął się od rozgrzewki, a następnie uczestnicy wyruszyli na trasę. Po około godzinie pojawili się pierwsi rajdowcy i zostali przywitani przez uczestników imprezy gromkimi brawami.   
Był to już w tym roku kolejny rajd na trasach powstałych w ramach projektu współpracy NORDIC WALKING PARK PODKARPACIE CENTRUM.  Liczne indywidualne wyjścia na trasy i organizowane rajdy są dowodem, że powstanie tras było znakomitym pomysłem, który sprzyja rozwojowi turystyki i rekreacji na obszarze objętym LSR Stowarzyszenia LGD „Dorzecze Mleczki”.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego