Nordic Walking Park Podkarpacie Centrum

Liczniki internetowe
Idź do spisu treści

Menu główne

AdamówkaNordic Walking Park „Bliżej Natury”TRASANR 1 (zielona) długość 5,3 km;
czas przejścia ok. 1 godz.

Łatwa i przyjemna trasa. Przebieg szlaku ma formę pętli o długości 5,3 km i poprowadzony jest w połowie dobrej jakości ścieżkami o miękkim podłożu oraz asfaltem. Marsz rozpoczynamy przy szkole w miejscowości Krasne. Asfaltową drogą schodzimy w kierunku widocznego w dole kościoła. W lewo odchodzi droga do Adamówki, a my idziemy prosto. Mijamy ostatnie zabudowania i na granicy lasu skręcamy w lewo. Po kilometrze dochodzimy do Tablicy Ćwiczeń. Za znakami szlaku drogą między polami wracamy do asfaltu. Na prawo doskonale widoczny Zespół Szkół w Adamówce. Przechodzimy przez drogę i po asfaltowej nawierzchni łagodnie podchodzimy do krzyżówki. Skręcamy w lewo i po kilkuset metrach dochodzimy do szkoły skąd wyruszaliśmy na szlak.

TRASA NR 2 (czerwona) długość 9,7 km;
czas przejścia ok. 2 godz.

Ciekawa trasa przeznaczona zarówno dla początkujących, jak również zaawansowanych maszerów. Wyjście na trasę zlokalizowane jest przy szkole w Krasnem. Po wykonaniu rozgrzewki, mijamy zabudowania i wchodzimy do lasu. Początkowo przebieg trasy pokrywa się z trasą zieloną i czarną. Trasa okrąża las położony na wschód od trasy Adamówka – Majdan Sieniawski. Po jego okrążeniu skręcamy w prawo i wychodzimy z lasu. Na lewo widoczne zabudowania w Krasnem z górującym nad nimi kościołem parafialnym. My maszerujemy prosto w kierunku południowym i po dojściu do asfaltowej drogi przecinamy ją. Po prawej stronie widoczne zabudowania Adamówki. My idziemy prosto drogą na Dobczę i na rozjeździe dróg skręcamy w lewo. Jeszcze krótki fragment po lokalnej asfaltowej drodze i dochodzimy do szkoły spinając blisko 10 kilometrową pętlę.

TRASA NR 3 (czarna) długość 15,7 km;
czas przejścia ok. 3 godz.

Najdłuższa z wchodzących w skład Nordic Walking Park „Bliżej Natury” , blisko 16 kilometrowa trasa oznakowana kolorem czarnym. Miejsce wyjścia na trasę, podobnie jak w przypadku pozostałych usytuowane jest na terenie szkoły w Krasnem. Początkowo jej przebieg pokrywa się z trasę zieloną i czerwoną, które kolejno skręcają w lewo. My idziemy prosto doskonałej jakości leśną drogą, aby po 4 kilometrach dojść do pierwszych zabudowań Osówki Dolnej. Na skrzyżowaniu dróg idziemy prosto obok przydrożnego krzyża w kierunku na Dobropol tuż przed którym skręcamy w lewo i leśną przełączką wchodzimy na kilkukilometrowy lokalny asfaltowy dywanik, który doprowadzi nas do Majdanu Sieniawskiego. Dochodzimy do młyna za którym skręcamy w lewo i przez opłotki Osówki Dolnej dochodzimy do lasu. Tu ponownie spotkamy szlak czerwony i zielony, i po znakach wracamy pod szkołę. Podczas marszu kilkakrotnie natrafimy na oznakowanie tras: zielonej i czerwonej, które są „wpisane” w tą trasę. Umożliwia to skracanie bądź wydłużanie dystansu poprzez zmianę trasy lub kierunku marszu. Wytyczenie wszystkich tras w formie pętli gwarantuje bezpieczny powrót do miejsca startu/mety.


WIDOK OGÓLNY PARKUWróć do spisu treści | Wróć do menu głównego