Nordic Walking Park Podkarpacie Centrum

Liczniki internetowe
Idź do spisu treści

Menu główne

„Wiosenny Rajd Nordic Walking w Tryńczy” 26.04.2012r.

Wiosenny Rajd Nordic Walking


  
  W czwartek 26 kwietnia br. na stadionie LKS Wisłoczanka w Tryńczy odbył się ,,Wiosenny Rajd Nordic Walking”. Organizatorem rajdu było Stowarzyszenie ,,Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania pod patronatem Wójta Gminy Tryńcza i Trynieckiego Centrum Kultury.
  Oficjalnego otwarcia rajdu dokonał  Wójt Gminy Tryńcza  Ryszard Jędruch, Prezes Stowarzyszenia ,,Kraina Sanu” – Lokalnej Grupy Działania Stanisław Wielgos i Dyrektor Biura LGD Magdalena Rachfał. W otwarciu rajdu uczestniczyli również zaproszeni goście m.in. Prezes LGD „Dorzecze Mleczki” Andrzej Stebnicki oraz Przewodniczący Rady Programowej ,,Krainy Sanu” Teofil Jakubiec.
  Na wstępie Pani Agnieszka Przyszlak – doktor nauk o kulturze fizycznej specjalizującej się w Nordic Walking zaprezentowała technikę marszu z kijkami. Następnie rozgrzewkę dla uczestników rajdu  przeprowadziło sześciu instruktorów  ze Stacji Zdrowie.pl. Ratownik medyczny zaprezentował pokaz udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy przed startem  mogli również w punkcie medycznym zrobić pomiary wagi, BMI, ciśnienia oraz tkanki tłuszczowej. Po rozgrzewce uczestnicy marszu z kijkami wyruszyli na zieloną trasę w nowym Parku Nordic Walking a w trakcie postoju na Orliku przy Zespole Szkół w Tryńczy  uczestniczyli w zajęciach sportowo – rekreacyjnych.  Po powrocie uczestnicy pod okiem Elżbiety Antosiewicz – Prezesa Podkarpackiego Okręgu Polskiej Federacji Nordic Walking, wykonywali strechting tj. ćwiczenia rozciągające mięsnie.
  Bezchmurne niebo i letnia aura zachęciły do marszu bardzo liczną grupę – ponad 300 osób, co było miłym zaskoczeniem dla Organizatorów. Aktywna zabawa na świeżym powietrzu zakończyła się wspólnym ogniskiem i ciepłym posiłkiem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tryńczy. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Imprezę uświetnił występ Zespołu ,,Śpiewające Zośki” z Gniewczyny Łańcuckiej oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Tryńczy pod opieką Edwarda Myłka.
  Przypomnijmy, że sieć tras Nordic Walking Park Podkarpacie Centrum to wspólne dzieło współpracy Lokalnych Grup Działania - Stowarzyszenia ,,Krainy Sanu”  i ,,Dorzecza Mleczki” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013.

 Zielona trasa Trynieckiej Krainy Nordic Walking którą przeszli uczestnicy rajdu to najłatwiejsza z trzech tras utworzonych na terenie gminy Tryńcza. Jest to trasa bardzo przyjemna. Przebieg szlaku ma formę pętli o długości 5 km i prowadzony jest dobrej jakości ścieżkami o miękkim podłożu oraz niewielkim odcinkiem asfaltu. Wyjście na trasę zlokalizowane jest przy Zespole Szkół w Tryńczy. Ruszamy chodnikiem wzdłuż drogi i przed mostem schodzimy w dół nad rzekę Wisłok. Kilkusetmetrową drogą malowniczo usytuowaną wzdłuż brzegu Wisłoka maszerujemy w kierunku zachodnim. Skręcamy w lewo i za znakami szlaku pomiędzy zabudowaniami wychodzimy na asfalt. Po prawej stronie mijamy pozostałości parku dworskiego z widocznymi w głębi: murowanym spichlerzem i oficyną. Dochodzimy do skrzyżowania dróg na którym skręcamy w lewo. Kilkaset metrów marszu i droga ponownie skręca w lewo. Maszerujemy prosto w kierunku widocznych w oddali zabudowań Tryńczy i drogą za kościołem dochodzimy do Zespołu Szkół zamykając 5 kilometrową pętlę.
  Mamy nadzieję, że Nordic Walking stanie się bardzo popularnym sposobem spędzania wolnego czasu nie tylko wśród miłośników tego sportu, ale również wśród dzieci, młodzieży i ludzi starszych.
 Wszystkim uczestnikom marszu serdecznie dziękujemy!


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego